HAKKIMIZDA

 

Biyogazteknik Enerji A.Ş. –  BioConstruct GmbH ‘nin  Türkiye’deki tek yetkili satış, montaj ve servis şirketidir.

Birçok enerji tesisinin projelendirme, kurulum ve devreye alma alanlarındaki 15 yılı aşan tecrübemizi ve enerji tesisleri özelinde gerçekleştirdiğimiz teknik danışmanlık, fizibilite,  ve mühendislik çalışmaları ve uzun yıllara dayanan biyogaz tesisi işletmeciliği deneyimimizi Bioconstruct’ın gücü ile birleştirerek Türkiye biyogaz sektörüne odaklanmak ve kurulu tesislere yakın destek verebilmek amacıyla 2018 yılında  Biyogazteknik Enerji A.Ş.‘yi kurduk.

Almanya’nın önde gelen biyogaz firması olan BioConstruct GmbH, 2001 yılından bu yana Almanya, Fransa, Hollanda, İtalya, Çek Cumhuriyeti ve diğer EU ülkelerinde  toplam olarak 380’e varan sayıda tesis kurulumunu gerçekleştirmiştir. Ot fermentasyonundan çeşitli hayvansal-tarımsal-evsel atık kompozisyonlarının biyometanizasyonu yoluyla biyogaz  ve elektrik-ısı enerjisi üretimi alanında faaliyet gösteren bu tesisler, Kuzey Avrupa’dan Akdeniz bölgesine kadar yayılmıştır. Bioconstruct’ın kurduğu tesisler enerji üretiminin yanında fermente gübre yönetimi konusunda da örnek teşkil etmektedir.

BioConstruct GmbH, bizzat işletmeciliğini yapmakta olduğu 18 adet tesiste ve  AR-GE merkezinde yürüttüğü  araştırma ve mühendislik faaliyetleri ile sürekli gelişen teknolojisini yeni projelerinde kullanmanın yanında iş ortaklarına da sunmaktadır.

 

BİYOGAZTEKNİK ENERJİ A.Ş. KURUCU ORTAKLARI

 

Şaban KÜÇÜK

BiyoGazTeknik Enerji AŞ – Yönetim Kurulu Başkanı

Elektrik Elektronik Mühendisi, ODTU

BioConstruct GmbH Türkiye Müdürü

Gsm: 0532 374 0079

 

 

İzzet KUMCUOĞLU

BiyoGazTeknik Enerji AŞ – Yönetici ortak

Elektrik Elektronik Mühendisi, ODTU

Gsm: 0530 9397487

 

 

BİYOGAZTEKNİK ENERJİ A.Ş.

Küçükbakkalköy Mah. Dudullu Cad.

Brandium R4 Rezidans Blok 23-25D 80

34750 Ataşehir/İSTANBUL

Vergi Dairesi / No:  Kozyatağı / 1781151391